Прирачник две функции болнички кревет (YRT-H16)

Прирачник две функции болнички кревет (YRT-H16)

Краток опис:

YRT-H16 (Рачно  болнички кревет, две  функции)

Тема:

1.Four парчиња на тркалца 125mm дијаметар

2.ABS headboard

3.Four парчиња на PP страна шини

4.IV пол на кревет

5.Two метални рачки


 • :
 • :
 • :
 • :
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  модел YRT-H16
  Име на производ YRT-H16 две функции, Прирачник за болнички кревет
  материјал Челични цевки, Abs, PP страна оградата.
  спецификација

  -ABS headboard може слободно да се инсталира, antisepsis, анти-оксидација.

  -На платформа кревет е направен од ладна тркалаат лим, обликот еднаш.

  рамка -На кревет се заварени челични цевки.

  -На површинска обработка е електростатско прав слој. -Function е под контрола на метал прирачник рачки на кој има над-оптоварување заштити системот.

  -На тркала се со сопирачките.

  -На четири парчиња на мали ПП страна железнички е безбеден и сигурен.

  -На назад пораст може да достигне 0-85 °.

  -На пораст на нозете може да достигне 0-35 °

  Големина: 2000 * 980 * 520mm

  големина кревет  2000 година ДО 980 * 520mm
  Макс Вчитување 250kgs (вклучувајќи душек)
  MOQ 10 кОМПЈУТЕРИ
  Loading Порт Тијанџин, Кингдао, Шангај пристаниште
  водечките време Во 10 дена.
  Услови на плаќање

  T / T

   (30% како депозит, потребата останатите биланс треба да се плати пред превозот.) 

  Сертификат CE и ISO9001, ISO13485.
  пакување стандардна Картон
  Пакување и испорака
  2.png12.jpg

   

  нашите услуги

  1.The производи беа одобрени од CE, ISO13485.
  2.Сите наши производи се строго контролирани во производството и внимателно тестирани пред породувањето. 
  3.Our по продажбата тим ќе ги реши вашите проблеми во време во рамките на 24hours.
  4. гарантниот рок е 1 година.
  5.Rich искуство извоз да се направи вашиот обработка увоз лесно.
  6.We може да понуди видео за вас, ако тоа е тешко за вас да се инсталира.
  7.OEM услуга е available.We имаат инженери, машини, работници подготвени за вас, ако имате овој услов.
  8.After плаќање ќе испраќање на материјал веднаш

  3.jpg

   

  сертификати
  未 标题 -1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!